Prosty sposób na jazdę w deszczu

Nikt nie lubi prowadzić samochodu w deszczu. Widoczność jest znacznie ograniczona i jazda kompletnie jest pozbawiona komfortu. Jeśli jedziemy w mieście wystarczy mogą zwykłe wycieraczki. Co innego kiedy ruszamy w dłużą trasę. W takim przypadku wycieraczki często nie dają rady. Jest jednak na to jeden prosty sposób.

Rozwiązaniem jest niewidzialna wycieraczka. Jest to specjalny preparat, który nakłada się na przednią szybkę samochodu. Dzięki niemu podczas szybkiej jazdy woda zamienia się w krople, które pod wpływem prędkości spływają. Dzieje się tak dlatego, iż preparat ten to nic innego jak powłoka hydrofobowa. Jej działanie polega na odpychaniu wody.

Co ważne jest to bardzo trwały preparat. W zależności jakiej jakości zostanie zakupiony może działać od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy. Używanie niewidzialnej wycieraczki ma jeszcze jedną zaletę. W przeciwieństwie do mechanicznych wycieraczek, ta nie pozostawia smug brudu na szybie. Dzięki temu szyba jest czystsza i daje dużo lepszą widoczność.

Jednak jak wspomniano na wstępnie niewidzialne wycieraczki najlepiej sprawdzają się podczas szybkiej jazdy. Inaczej jest w mieście kiedy jeździmy z ograniczoną prędkością. Wówczas musimy włączyć mechaniczne wycieraczki, ale te nie działają zbyt dobrze na szybie pokrytej preparatem. Nie tylko źle czyszczą, ale także hałasują, a co za tym wszystkim idzie ulegają szybko zniszczeniu. Dzieję się tak dlatego, że powłoka hydrofobowa sprawia, iż szyba jest wciąż niemal sucha. Jak wiadomo pióra wycieraczek mechanicznych niszczą się kiedy pracują na suchej powierzchni.