Co musisz wiedzieć o woskowaniu auta?

Większość osób mających samochód pamięta o tym, by regularnie sprawdzać stan techniczny pojazdu. Kierowcy też często myją swoje auto. Niestety wiele osób zdaje się zapominać o ważnym procesie jakim jest woskowanie. Dlaczego warto poddawać samochód temu zabiegowi pielęgnacyjnemu i jak samodzielnie go wykonać?

Woskowanie samochodu – korzyści

Jedną z korzyści płynących z woskowania auta jest fakt, że karoseria jest nie tylko czysta, ale także błyszcząca, co nadaje pojazdowi bardzo efektowny wygląd. Dodatkowo decydując się na woskowanie 3-4 razy w roku zyskuje się pewność, że lakier nie zacznie z czasem blaknąć. Nie można zapominać również o tym, że aplikacja wosku zapewnia pojazdowi ochronę przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

Wosk w sprayu – w jaki sposób go używać?

Podstawową kwestią jest zakup produktów wysokiej jakości, gdyż tylko one mogą zagwarantować uzyskanie pożądanego efektu. Skutecznym i wygodnym rozwiązaniem jest korzystanie z wosku w sprayu oferowanego przez renomowane firmy.

Przed przystąpieniem do woskowania auta należy je dokładnie umyć. Kiedy pojazd zostanie osuszony można przystąpić do aplikowania wosku. Należy nanieść cienką warstwę produktu na fragment karoserii i natychmiast przystąpić do polerowania używając do tego suchej ściereczki. Dobrym pomysłem jest wykonywanie ruchów posuwistych z góry na dół – wówczas uzyskanie połysku będzie łatwiejsze. Warto wiedzieć, że woskowanie samochodu najlepiej przeprowadzić w dniu, kiedy temperatura jest nie niższa niż 10 i nie wyższa niż 25 stopni Celsjusza.