Jak wybrać kamerę samochodową?

Kamera samochodowa to gadżet, który przydaje się w wielu sytuacjach – przede wszystkim może stanowić dowód w momencie, kiedy samochód ulegnie stłuczce lub też będzie uczestnikiem kolizji drogowej. Nagranie z kamery samochodowej może też być argumentem podczas podważania zasadności przyznanego mandatu. Dzięki posiadaniu takiej kamery można być spokojniejszym zarówno na krótkich trasach codziennych, jak i podczas dłuższych podróży. Jaką kamerę kupić, aby być zadowolonym?

Kamera samochodowa sprawdzająca się w praktyce

Kupując kamerę samochodową na pewno warto zwrócić uwagę na stosunek jej jakości do ceny. Pierwszą, kluczową kwestią jest to, jaka jest rozdzielczość nagrywanego przez nią obrazu. Minimalna, dopuszczalna rozdzielczość to 720p. Wraz ze wzrostem rozdzielczości wzrasta też jakość obrazu, co także wpływa na korzyść nagrywanego materiału. Skoro już obraz się nagrywa – dobrze byłoby, aby coś było na nim widać.

 

Inną kwestią jest to, w jaki sposób zapisywane są nagrania. Urządzenie powinno mieć odpowiednio dużą pamięć wewnętrzną lub też gniazdo na dodatkową pamięć zewnętrzną. Niektóre urządzenia nagrywają jeden materiał na drugi w pętlach o określonej jednostce czasu.

 

Kamery samochodowe są wyposażone w specjalny czujnik ruchu, co najczęściej oznacza to, że nagrywanie rozpoczyna się w momencie, kiedy samochód rusza z miejsca. Niektóre modele dodatkowo posiadają moduł GPS, co umożliwia zapis trasy, a także prędkości z jaką porusza się pojazd.