Kiedy warto odwiedzić serwis samochodowy?

Powszechnie przyjęło się sądzić, że serwis samochodowy należy odwiedzać jedynie w sytuacji, gdy samochód ulegnie poważniejszej awarii i do jego uruchomienia konieczna będzie naprawa któregoś z jego elementów.
Jest to bardzo poważny błąd, ponieważ warsztat samochody powinno się odwiedzać również w innych sytuacjach.

Przy okazji zimy

Zima jest porą roku, która bardzo mocno nadwyręża samochody. Niska temperatura, ogromne ilości soli na drodze, oraz wilgoć powodują, że wiele podzespołów samochodu ulega w tym czasie awarii.

Z tego powodu przed każdą zimą zaleca się, aby odwiedzić warsztat samochody i poddać konserwacji wszystkie najważniejsze elementy auta. Szczególnie dotyczy to, chociażby sprawdzeniu stanu akumulatora, kondycji alternatora i kontroli świec żarowych, czyli, innymi słowy, dokładnemu przejrzeniu całego układu zapłonowego, ponieważ problem z porannym zapaleniem silnika jest zdecydowanie najpowszechniejszym zimowym kłopotem wśród kierowców. Wystarczy niekiedy kilkanaście stopni mrozu, aby całkowicie unieruchomić cały samochód.

Przy okazji kupna

Białostocki serwis samochodowy Hyundaia powinno się odwiedzać razem z autem, które dopiero planuje się kupić. Szczególnie w tym celu poleca się zwykłe ASO, które będzie mogło sprawdzić nie tylko w bardzo dokładny sposób stan techniczny samochodu, którym się interesujemy, ale również dokonać sprawdzenia wcześniejszych napraw, które były poczynione w samochodzie, oraz np. skontrolować autentyczność deklarowanego przez sprzedawcę przebiegu auta.

Wszystko to jest bardzo ważne, ponieważ rynek aut z drugiej ręki obfituje w pojazdy o niejasnej przeszłości i niebyt prawdziwych deklarowanych danych, takich właśnie jak przebieg. Bez wcześniejszego sprawdzenia tych informacji można z łatwością, zamiast dobrego samochodu zakupić sobie bardzo drogi kłopot, który później ciężko będzie komuś uczciwie sprzedać.