Charakterystyka opon Michelin Alpin 5

Pod względem technologicznym opony Michelin Alpin 5 pozostają wciąż jednymi z najbardziej zaawansowanych opon zimowych, dostępnych poza klasą premium. Znany francuski producent wypuścił w 2014 roku na rynek opony, które stały się ponadczasowym klasykiem. A wszystko to za sprawą zastosowanych w tej generacji technologii.

Opony Michelin Alpin 5 z olejem słonecznikowym

Do produkcji opon Alpin 5 nie używa się toksycznych olejów aromatycznych, a jedynie naturalny olej słonecznikowy. Mieszanka gumy, oleju i krzemionki, z której odlewa się te opony, nosi nazwę Helio Compound. Kompozycja ta sprawdza się zimą, nawet podczas ekstremalnych warunków pogodowych, jakie pojawiają się bardzo często na początku i na końcu zimy.

Michelin Alpin 5 a kierowalność

Użytkownicy opon Michelin Alpin 5 twierdzą, że samochody z tymi oponami świetnie się prowadzą. Spora w tym zasługa innowacyjnej technologii Stabili Grip. Odpowiada ona m.in. za samoblokujące się lamele, co z kolei znacząco zwiększa powierzchnię styku opony z podłożem. Dzięki Stabili Grip bieżnik bardzo łatwo wraca do pierwotnej postaci, co zmniejsza również jego zużycie.

Niższe opory toczenia w Alpin 5

Opony Alpin 5 korzystają również z opracowanej przez Francuzów technologii Michelin Total Performance (zobacz pełną specyfikację). Udało się dzięki niej osiągnąć wyższą przyczepność opon, bez jednoczesnego zwiększenia oporów toczenia. Oznacza to, że za zwiększone bezpieczeństwo, użytkownicy nie musieli zapłacić wyższym zużyciem paliwa i większymi ubytkami na bieżniku.