Poszukiwanie opon zimowych

Listopad to miesiąc, w którym najczęściej spada pierwszy śnieg. Opady deszczu zmieniają się przez przymrozek w śnieg bądź co dużo gorsze w niewidoczny lód, który powoduje często wypadki. Doświadczeni kierowcy zdają sobie sprawę z tego, że jazda na letnich oponach po takiej nawierzchni grozi dużym niebezpieczeństwem i starają się wymienić opony nieco wcześniej. Oczywiście nigdy nie jesteśmy w stanie w stu procentach przewidzieć tego, czy zapowiadana prognoza pogody się sprawdzi, ale szczególnie przed spadnięciem pierwszego śniegu warto ją sprawdzać regularnie.

Opony 195/65 R15 zimowe

Opony 195/65 R15 zimowe to jeden z dobrze znanych rozstawów opon, które zakładamy do kilku modeli samochodów osobowych. Tego typu samochodów jest na drogach zdecydowanie najwięcej i takie opony sprzedają się co roku w ogromnych ilościach. O tym jakiego producenta wybrać często staramy się dowiedzieć od osoby, które wymienia opony w naszym aucie. Porada specjalisty może być dla nas zbawienna, gdyż wiele osób nie interesuje się tym tematem i po prostu nie śledzi nowości na rynku. Możemy też przeczytać opinie o poszczególnych modelach opon np. tutaj.

Ostrożna jazda

Pod koniec listopada i na początku grudnia synoptycy i policjanci zalecają młodym i początkującym kierowcom ostrożną i rozważną jazdę. Tego typu ostrzeżeniem warto nie bagatelizować i wziąć je do siebie. Jest to bowiem czas, podczas którego lawety i pomoc drogowa wyjeżdżają niestety zbyt często. Jesteśmy jeszcze często rozkojarzeni i przyzwyczajeni do braku śliskiej nawierzchni, co nie wpływa dobrze na naszą koncentrację.