Czym jest smar silikonowy w sprayu?

Smar silikonowy w sprayu to substancja, która wykonana jest na bazie tradycyjnego silikonu, dzięki czemu ma wszystkie właściwości tradycyjnego silikonu, wraz z ogromną zaletą w postaci upłynnienia, dzięki czemu możliwe jest umieszczenie go w opakowaniach pod ciśnieniem. Jakimi jednak dokładnie cechami charakteryzuje się ten rodzaju smaru silikonowego w sprayu?

Najlepsze właściwości smaru silikonowego

Do tych najlepszych i najbardziej cenionych właściwości smaru silikonowego zaliczyć można przede wszystkim bardzo duży zakres temperatury pracy, który wynosi aż od -40 stopni C do +200 stopni C. Dodatkowo smar tego typu tworzy wytrzymałą warstwę ochronną, która wykazuje odporność hydrofobową, chemiczną, a także na przywieranie brudu. Jest to również smar całkowicie bezwonny, bezbarwy, a także obojętny dla produktów spożywczych.

Gdzie może być stosowany?

Wszystkie te cechy i zalety powodują, że smar silikonowy w sprayu może być stosowany w ogromnej ilości najróżniejszych dziedzin i branż. Począwszy od tej najbardziej skomplikowanej, czyli związanej z przemysłem i motoryzacją po te najbliższe codzienności, czyli spożywczą. Wykorzystuje się go nie tylko tam, gdzie niezbędne jest wyparcie wody i zabezpieczenie mechanizmu przed jej zamarzaniem, lecz również tam, gdzie potrzebne jest uzupełnienie powierzchni silikonowej z powodu uszkodzenia uszczelki oraz oczywiście wszędzie tam, gdzie niezbędne jest zabezpieczenie urządzenia przed wpływem wysokiej temperatury. Trudno jest obecnie o bardziej wszechstronną i uniwersalną substancję.